25.06-31.08.2018 WAKACJE

Wychowankowie  Domu Dziecka jak co roku mieli urozmaicony pobyt wyjazdami na kolonie. W tym roku był to Szczyrk, wspaniałe miejsce na górskie wyprawy.  Dookoła przepiękne widoki, odpoczynek w takim otoczeniu to rewelacja. Dzieci wróciły zachwycone.

 

Kolejny raz można już powiedzieć, że tradycyjnie nasi wychowankowie pojechali na obóz harcerski z Kluczborskim środowiskiem ZHR w dniach 9-27 lipca 2018 r. W tym roku pod wieloma względami obóz był inny niż wszystkie dotychczasowe. Po pierwsze – rzeka WARTA a wraz z nią urok, nurt i kajaki. Po drugie – wędrówki w Góry Świętokrzyskie, zwiedzanie Krakowa, wizyta w Oświęcimiu i Puszczy Kozienickiej.  W pamięci pozostaje radość tamtych dni i wspomnienia spotkań z wspaniałymi ludźmi m. in. Dyrektorem Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau, dr Piotr Cywiński zaprosił naszych wychowanków na wyjątkowe zwiedzanie. Na pewno skorzystamy.

 

1 sierpnia – 74 Rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego.

Wyjazd do Warszawy w tym szczególnym dniu i przeżywanie wraz z powstańcami tych uroczystości było dla naszych dzieci  zaszczytem. Godzina „W” o 1700 na Powązkach, spotkanie z Premierem i wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego to niektóre z atrakcji przeżywanych tego dnia.

W okresie od 2-11 lipca 2018 r. nasza wychowanka wyjechała na obóz harcerski do Marianówki. Jak na każdym obozie młodzież spała pod namiotami. Organizowane były spotkania integracyjne przy ognisku i piosenkach, ale też uczyły się historii harcerstwa grając w gry terenowe. Co kilka dni wraz i innymi drużynami wyruszały na długie wędrówki poza obozowisko.

Jak co roku nasz wybrany wychowanek wyjeżdża na kolonię zagraniczną sponsorowaną przez Biuro Podróży. W tym roku była to Bułgaria w okresie od 15-30 lipca. Na obozie młodzieżowym czas dzieci spędzały aktywnie na świeżym powietrzu. Przed południem chodziły na plażę nad Morze Czarne a po zjedzonym obiedzie był basen na terenie hotelu. Za to co wieczór przez godzinę były tańce zumby. Młodzież  podzielona była na grupy wiekowe dostosowane do wycieczek fakultatywnych. Nasza wychowanka pojechała do Varny, Bałcziku i Nessebaru. Wróciła bardzo zadowolona i poleca innym takie przygody.

Na 100  lecie Związku Harcerstwa Polskiego nasza wychowanka uczestniczyła w zlocie ZHP w Gdańsku w okresie od 5-17 sierpnia. Sercem imprezy było utworzone miasteczko zlotowe na wyspie Sobieszewskiej. Szczególnie efektywnym punktem oficjalnej ceremonii otwarcia była utworzona z uczestników największa „żywa” flaga Polski i w ten sposób został pobity rekord Guinnessa. Harcerze brali udział w grach miejskich, zajęciach wodnych i żeglarskich. Zwiedzali najważniejsze gdańskie muzea. Codziennie na zlotowej scenie odbywały się koncerty czy spotkania z ciekawymi osobistościami m.in. pisarką Katarzyną Bondą czy podróżnikiem Aleksandrem Dobą .